VZDĚLÁNÍ A PRAXE
PhDr. Lenka Hulanová
psycholožka, psychoterapeutka, lektorka
Něco málo z mého soukromí:
Narodila jsem se v roce 1982 a jsem mámou dvou úžasných dětí.
Od základní školy jsem byla fascinována tajemstvím lidské mysli a toužila se stát psycholožkou, proto jsem vystudovala jednooborovou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Zaměřila jsem se na vývojovou, dětskou a sociální psychologii a jsem autorkou publikace "Internetová kriminalita páchaná na dětech", jejichž předlohou byla má diplomová práce oceněná Nadací profesora Matějčka.
Více než osm let jsem se pohybovala v oblasti krizové intervence a psychologického poradenství, které je poskytováno lidem, jenž se ocitli v těžké životní situaci. Specializovala jsem se na syndrom CAN (syndrom týraného, zneužívaného a zanedbávaného dítěte) a rodinné problémy, a to nejen na problémy rodičů s dětmi a mladými lidmi, ale také naopak, na problémy dětí a mladých lidí s rodiči.
Od roku 2010 jsem také působila jako vedoucí a konzultantka Linky důvěry Dětského krizového centra v Praze a zajišťovala metodické vedení chatu pro Linku důvěry STŘED v Třebíči.
V letech 2011 - 2014 jsem absolvovala komplexní vzdělávací program v PCA - přístupu zaměřeného na člověka, dle Carla Rogerse. Má závěrečná práce "Rogersovská terapie online" se týkala právě terapie online. K dispozici je zde:
Do roku 2012 jsem šest let působila na Lince bezpečí v Praze a půl roku na lince Psychopomoci, která je určena lidem s psychotickým onemocněním.
Od listopadu 2012 pracuji také jako školní psycholog na základní škole v Radotíně.
V roce 2016 jsem navázala bližší spolupráci se Společností "E", což je nezisková organizace založená rodiči a přáteli osob postižených epilepsií. Pro klienty Společnosti "E" také poskytuji psychologické poradenství podle platných pravidel Společnosti "E".
Od roku 2017 působím také jako externí zaměstnanec - terapeut ženské skupiny v Centru Locika. Centrum poskytuje komplexní pomoc a podporu při vyrovnávání se s dopady domácího násilí na psychosocilání vývoj dítěte a celý rodinný systém.
Od roku 2012 se věnuji také supervizi. Několik let poskytuji týmovou, případovou supervizi neziskové organizaci, jejímiž cílovými klienty jsou lidé s epilepsií. V současné době jsem např. supervizorem Fokusu Vysočina - dětská klientela, Montessori mateřské školky, pořádám supervizní semináře, vedu Balintovské skupiny např. pro učitele a pedagogické pracovníky a poskytuji individuální supervize terapeutům i manažerům neziskových i ziskových služeb.